Nilüfer Bağımsız Belediye Başkan Adayı Üstünkaya projelerini açıkladı

Oğuzhan Osman ALIM / HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) – 31 Mart’ta Bursa ve ilçelerinde seçim heyecanı tüm süratiyle devam ediyor. Adaylar projelerini seçmenlerle paylaşıyor. Bursa’da gözlerin çevrileceği ilçelerden birisi de Nilüfer.

Nilüfer’de şu anda Ertuğrul Mahallesi muhtarı olan ve seçimlerde Nilüfer Belediyesi için bağımsız adaylığını ilan eden Gülten Üstünkaya “Mahallemin beni teşvik etmesiyle lider adayı oldum. ‘Nilüfer’e bayan lider lazım’ telaffuzlarıyla birlikte aday oldum. Nilüfer’de hoş şeylere imza atacağıma inanıyorum.” dedi.

“NİLÜFER’İ HALKIMLA YÖNETECEĞİM”

Adaylık sürecinde farklı partilerden teklif aldığını açıklayan Gülten Üstünkaya ” Farklı partilerden teklif geldi fakat ilçe idarelerinin üst makamlarından öbür isimler çıkınca adaylık süreci gerçekleşmedi. Kimsenin iki dudağı ortasına girmek istemedim. Bağımsız adaylık bana nazaran herkesi kucaklamak demek. Mahallî seçimlerde farklı bir partiden aday olsam öbür seçmenleri küstürebilirdim. Ben herkesi kucaklamak istiyorum. Nilüfer’i halkımla yöneteceğim.” dedi.

“HALKA HİTAP EDECEK HER PROJE İÇERİSİNDE VARIM”

Nilüfer’e neler vadettiği sorusunu yanıtlayan Gülten Üstünkaya ” Vadetmek bana nazaran bir tabir değil. Halkın muhtarlara ilettiği gereksinimleri karşılayan bir Nilüfer olacak. Ertuğrul köyden dönme bir mahalle. Park meseleleri, toplumsal tesis üzere problemleri mevcut. Ben halka hitap edecek her proje içerisinde varım. Ben halkımın istekleri doğrultusunda başkanlık yapacağım.”

“ÖĞRENCİLER İÇİN YURT PROJEMİZ VAR”

İbrahim Yazıcı Stadı’nın yanındaki otel için özel bir projesi olduğunu açıklayan Gülten Üstünkaya “Sporcu kız öğrenciler için öncelikli olarak hizmet verecek kız yurdu projemiz var. Şu anda Nilüfer’de mahalle esnafımız 9 kız çocuğunun bursunu karşılıyor. Bu 9 kız çocuğunun içerisinden de 2 adet doktor çıkacak.” dedi.

“DİKEY İMARA KARŞIYIM”

Nilüfer’de başka ilçelerden ağır bir göç akışı olması nedeniyle imar ve kaçak yapı üzere bahislerde hangi adımların atılacağı sorusunu Gülten Üstünkaya şu formda yanıtladı:

“Ben dikey tarafta olan imara karşıyım. Daha çok müstakil konut halinde imar yapısını tercih edeceğiz. Her açılan imar projesi göçü teşvik ediyor. Ek alanları imara açmayarak göç hareketlerini de engellemiş olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir