Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın “Biz burası CHP’li demedik” sözlerine Beylikdüzü Belediyesi’nin yaptığıyla yanıt verdi: Hangisi devletçilik?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, evvelki gün Hatay’ın İskenderun ilçesinde zelzele konutları ve yeni devlet hastanelerinin temel atma merasiminde CHP’li belediyeleri maksat aldı. CHP’li belediyelerin zelzele bölgesinde olmadığını söyleyen Erdoğan, “Biz burası CHP’li demedik. Biz ne dedik, ‘Bunlar da bizim vatanımız, bunlar da bizim vatandaşımızdır’ dedik.” sözlerini kullandı.

ERDOĞAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA CEVAP GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan karşılık geldi. Kılıçdaroğlu, CHPli Beylikdüzü Belediyesi ve Beylikdüzü Kaymakamlığı’nın İskenderun’da yaptığı çadır kentin fotoğraflarını paylaştı.

“PARTİ DEVLETİ SON BULACAK”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın paylaşımını alıntılayan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Hangisi devletçilik? “Biz burası CHP’li demedik…” deyip övünmek mi, yaptığı çadır kenti devlete teslim etmek mi? Beylikdüzü Belediyemiz yaptı, devlete teslim ettik. Devlet tekrar devlet olacak, partiler de parti… Parti devleti son bulacak.”

“KİMİ SARSINTI TURİSTLERİ FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK İÇİN BURALARA UĞRAYABİLİR”

Ana muhalefete, “Deprem turistleri” diye reaksiyon gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söylemişti: “Kimi sarsıntı turistleri yalnızca fotoğraf çektirmek, manzara vermek için ortada bir buralara uğrayabilir. O ortada palavra yanlış laflar da edebilirler. Siz onlara aldanmayın. Keşke bunun yerine ellerindeki imkânları süreksiz barınma merkezleri kurarak yardım faaliyetlerini sürdürerek yüreklerini depremzede kardeşlerimize açarak kullanabilseler de insanlarımızın gönüllerini alabilseler.İnşallah o da olur. Bugün ana muhalefetin 10’u aşkın 11 büyükşehir belediyesi var.

“NEREDE BU BELEDİYELER?”

Nerede bu belediyeler? Bu belediyeler sanki buralara uğradı mı? Biz sorumluluğumuzun gereğini, kendimize yakışanı sizlerin beklediği işleri yaparak zelzele kentlerimizi bir yılda ayağa kaldırma kelamımızı tutmaya bakacağız. Bugüne kadar milletimize verdiğimiz her kelamı nasıl tuttuysak her afette kayıpları nasıl telafi ettiysek inşallah bu kezde da yapacağız. Hiç kimse kaygıya tereddütte kapılmasın. Biz burası CHP’li demedik. Biz ne dedik, ‘Bunlar da bizim vatanımız, bunlar da bizim vatandaşımızdır’ dedik. Tek yapamayacağımız şey ölenleri geri getirmektir. Onun dışındaki her kaybı telafi edecek güce, imkana kararlılığa sahibiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir