Yeniden Refah adayı Yalçın’dan Gemlik çıkarması

BURSA (İGFA) – Bursa’nın yine yaşanabilir bir kent olabilmesi için Bursa Kent Vizyonu Projeleri’ni kamuoyuyla paylaşmaya devam eden Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Lider Adayı Sedat Yalçın, seçim çalışmaları kapsamında esnaf, vatandaş ve STK ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor.

Her gittiği ilçede esnaf ve vatandaşların sevgisiyle karşılanan Yalçın, Bursa’nın tarım, tarih ve kültür deposu olan Gemlik’teydi. Sedat Yalçın,Yeniden Refah Partisi Gemlik Lider Adayı Gencay Yılmaz ile birlikte Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Lideri İsmail Beki ve Yönetim Kurulu, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu, Gemlik Ticaret Borsası (GTB) Lideri Özden Çakır ve Yönetim Kurulu, Erzurum Hınıs, Muş ve Giresun Dernekleriyle bir ortaya geldi. Sedat Yalçın, ziyaretlerinde kent iktisadı ve kentin gelişimi ile ilgili görüş alışverişinde bulunarak Gemlik’e bedel katacak projeleri paylaştı. İlçe esnafını da tek tek ziyaret eden Yalçın, muhtaçlık ve talepleri dinleyerek sıkıntıların tahliliyle ilgili yol haritasını aktardı.

ÇÖZÜM ODAKLI İDARE ANLAYIŞIYLA HİZMET EDECEĞİZ

Gemlik’in, Bursa’nın ve Marmara’nın incisi, yeşilin ve mavinin buluştuğu ender kentlerden biri olduğunu söyleyen Sedat Yalçın, 31 Mart’ta vazifeye geldiğimizde halkın iradesini dikkate alarak Gemlik’in tüm sıkıntılarını el birliğiyle çözeceklerini söyledi. Zeytinin ve zeytinyağının başşehri Gemlik, tarihi ve doğal dokusunun ön plana çıktığı, tahlil odaklı, vatandaşı dinleyen ahlaklı belediyecilikle tanışacağını belirten Yalçın, Gemlik’te esnafın, endüstricinin, çiftçinin kalkınması için her takviyesi vereceklerini de anlattı.

Gemlik’in yüksek riskli sarsıntı bölgesi içerisinde yer aldığını kelamlarına ekleyen Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Lider Adayı Sedat Yalçın, ziyaretlerinde şu mevzulara vurgu yaptı:

“Deprem, ülkenizin, Bursamızın olduğu kadar, Gemlik ilçemizin de en kıymetli gerçeklerinden biri. Vatandaşımızın hayat hakkı ve güvenliği her projeden evvel geliyor. Bu noktada yeşille iç içe ‘Nitelikli Kentsel Dönüşüm’ projelerimizle Gemliğimizevatandaşlarımızın itimatla oturabileceği ve katiyen mağdur olmayacakları konutlar inşa edeceğiz. Yüzde yüz liyakatli, tertemiz, alanında uzman ve tahlil odaklı bir idare anlayışıyla Gemlik’e, Bursa’ya hizmet için geliyoruz. Belediye hizmetlerini en ileri teknolojiyle buluşturacağız ve vatandaşlarımız sıkıntılarının tahlili için uzun mühlet beklemeyecek. Kentsel gelişimi yaparken bu özelliği ayırt edici bir biçimde ele alacağız. Hiçbir projede vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz. Onları ranta kurban etmeyeceğiz. Zira bizler ‘Ahlaklı Belediyecilik’ anlayışıyla halka hizmet etmek için varız. Vatandaşımızın Refahı, bizim güvencemizdir”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir