Ünlü menajer konuştu! Mesut Özil, Kerem Aktürkoğlu, Arda Güler…

Mesut Özil ve Kerem Aktürkoğlu üzere isimlerin temsilciliğini yapan avukat Erkut Söğüt, Aktürkoğlu’nun Atletico Madrid hakkında çıkan transfer haberleri ve Mesut Özil’in son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

“Mesut ailesiyle Türkiye’de çok mutlu”

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Söğüt, “Mesut Özil’den çok benim Mesut’un MLS’de oynaması formunda bir hayalim vardı. Ancak o Türkiye’yi tercih etti. Natürel ki hürmet duyuyorum. Bizim misyonumuz hakikat alternatifler yaratmak. Mesut ailesiyle Türkiye’de çok keyifli… MLS’e Messi, Ronaldo ayarında oyuncular dışında 30 yaşını geçmiş oyuncu transfer edilmiyor. Genelde 22 yaş oyuncu arıyorlar” dedi. 

“Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor’da oynamaz” 

Mesut Özil’in sakatlığı ile ilgili olarak ise Söğüt, “Mesut başarılı bir ameliyat geçirdi. Tam olarak güzelleştiğinde alanlara dönecek. Futbolu bırakması kelam konusu değil. Esasen bu türlü bir kararı olsa, bunu kendisi açıklar. Kimseye bırakmaz. Mesut’un Fenerbahçe’den sonra Başakşehir’e neden gittiğini açıkladı; ancak büyük kadrolar kelam konusu olunca ‘Fenerbahçe’den öbür grupta oynamam’ dedi. Beşiktaş , Galatasaray ve Trabzonspor’da oynamaz” biçiminde konuştu. 

“Ajax, Arda Güler’i oynatır ve 100 milyon dolara satar”

Erkut Söğüt, Fenerbahçeli Arda Güler ile ilgili de çarpıcı açıklamalar yaptı: ”Arda Güler’i takip ediyorum. Neden oynatılmıyor diye soruyorum. Avrupa’da 17 yaşındaki en âlâ 3 futbolcudan bir tanesi… Bunu Almanya, Hollanda ve Avrupa’nın pek çok ülkesindeki futbol otoritesi kabul etmiş durumda. Arda Güler, bugün Portekiz’de olsaydı Benfica’da, Sporting Lizbon’da, Almanya’da Borussia Dortmund’ta yüzde yüz 11’de oynardı. Nuri Şahin 16 yaşında Dortmund’da oynadı. Arda Güler alana çıktığında her şeyi yapıyor. Ne eksiği var. Ajax onu alır, onu oynatır ve 100 milyon dolara satar. Avrupa’da görüştüğüm herkesten birebirini duydum. Arda, tahminen Bayern Münih hariç, Bundesliga’daki her kulüpte 11’de oynar. Bedeli 100 milyon Euro olur. Fenerbahçe’de neden oynatılmıyor bilmiyorum. Arda Güler benim için bir Fenerbahçe problemi değil, bir ulusal sorun, o yüzden fikrimi paylaşıyorum” tabirlerini kullandı. 

“Kerem Aktürkoğlu – Atletico Madrid dedikoları gerçek değil”

Kerem Aktürkoğlu’nun devre ortası için Atletico Madrid’le anlaştığı istikametindeki tezleri yanıtlayan Erkut Söğüt, ”Bu dedikodular çıkıyor. Fakat gerçek değil. O denli bir şey yok. Olsan bile kulüpler kendileri açıklama yaparlar. Esasen şu anda Kerem’in bir öteki ekiple mutabakatı hukuksal olarak mümkün değil. Bir çok kulüp Kerem’i izliyor. Ulusal grupta da oynuyor. Atletico yahut bir öteki kulüp halinde isim veremem; ama Galatasaray ve Türk ulusal ekibinde oynayan bir futbolcuyu pek çok kulüp izler. Kerem’in performansıyla ilgili negatif yorumlar da olumlu yorumlar da olabilir. Bu her futbolcu için geçerlidir. Kerem Aktürkoğlu’nun Galatasaray tarafından mukavelesinin uzatılmasına dair, yazılı bir görüşme talebi almadık. Bu işler resmî olunca konuşulur. Şu anda kadar bize Galatasaray’dan bu tarafta bir davet gelmedi. Bir şey konuşulmadı. Biz şu anda beklemedeyiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir