Soyer: İzmir tepeden tırnağa cesarettir, umuttur

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TESİS

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları için de Kemeraltı Çarşısı Balıkçılar Meydanı’nda açtığı lokal hizmete girdi. Açılışa Tunç Soyer, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, şehit yakınları, gaziler, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı. Merasimde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye’nin onuru olan gaziler ve şehitlerin, ülkenin bağımsızlığı ve özgürlüğü için canını ortaya koyduğunu söyledi. Bundan daha büyük bir fedakarlığın bulunmadığını söz eden Lider Tunç Soyer, “Ecdadımızın sayısız kahramanlığı ile dolu olan bu topraklar, dünyada eşi gibisi görülmemiş bir kurtuluş uğraşına tanıklık etti. Emperyalizme, işgalci düşman ordularına karşı verdikleri gayret ile gözlerini kırpmadan canını feda eden kahramanlarımız tarihe altın harflerle kazınan bir destan yazdı” dedi.

“BAĞIMSIZLIK ATEŞİNİ YAKTI”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ordular, birinci maksadınız Akdeniz’dir. İleri” kelamını de hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bu kelamların akabinde Kurtuluş Savaşı İzmir’de zaferle noktalandı. Tarihin akışını değiştiren bu kelamlar, zaferlerle, kahramanlıklarla dolu tarihimizde asla söndürülemeyecek bağımsızlık ateşini yaktı” diye konuştu.

“İZMİR ZİRVEDEN TIRNAĞA CÜRETTİR UMUTTUR”

“ÇOK ONURLANDIK”

Şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarını bir ortaya getirecek lokalin açılışından büyük memnunluk duyduklarını belirten Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği İzmir İl Başkanı Recep Doğru, “İzmir Büyükşehir Belediye Liderimiz şehit aileleri ve gazilerin meselelerini yakından takip ediyor. Artık de bu türlü bir lokal açıldı. Çok şık, çok hoş bir yer olmuş” dedi. Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Erdem Çerçioğlu ise “Tunç Liderimize bizlere bu türlü bir hizmet sunduğu için teşekkür ediyoruz. Şehit aileleri ve gazilerin oturup bir yerde sohbet edebilecekleri, kahramanlık öykülerini çocuklarına anlatabilecekleri rastgele bir alan yoktu. Bu türlü bir alanın oluşturulması bizi çok onurlandırdı” diye konuştu.

“BİZİ DÜŞÜNDÜKLERİNE BİR SEFER DAHA ŞAHİT OLDUK”

Gazi İbrahim Yılmaz da “Muhteşem bir hizmet. Liderimiz Tunç Soyer ve belediye çalışanları bizi düşündüklerini bir kere daha gösterdi. İzmir’in kalbi Kemeraltı’nda işlerimiz oluyor. Buraya geldiğimizde dinlenebileceğimiz, birbirimizle sohbet edebileceğimiz hatta sadece burası için bile meskenden çıkıp gelebileceğimiz bir yere sahip olduk” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir