Rıza Akın, Adana’da son yolculuğa uğurlandı

Uzun yıllar memleketi Adana’da gazeteci ve tiyatrocu olarak çalışan akabinde oynadığı dizi ve sinemalarla isminden kelam ettiren, geçirdiği beyin kanamasıyla kaldırıldığı hastanede 2 Kasım’da hayatını kaybeden oyuncu İstek Akın için memleketi Adana’da merasim düzenlendi.

Bir periyot basın sorumlusu olarak çalıştığı Seyhan Belediyesi’ndeki Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde yapılan merasime; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Lideri Akif Kemal Akay, Akın’ın tiyatrocu arkadaşları, ailesi ve sevenleri katıldı. Sahneye getirilen Akın’ın tabutunun üzerine karanfiller bırakıldı akabinde emektar oyuncunun hayatını anlatan kısa görüntü gösterimi yapıldı.

MENDERES SAMANCILAR’IN GÖZYAŞLARI!

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar ve Seyhan Belediye Lideri Akif Kemal Akay, Akın’la olan anılarını anlattı. Oyuncu Menderes Samancılar ise kürsüye çıktığında gözyaşı dökerek, konuşamayacağını söyledi.

“HER ŞEYİMİ KAYBETTİM”

Rıza Akın’ın 2019’da Adana’da portakal bahçesinde evlendiği Japon eşi Miho Shimotashiro, veda konuşmasında, “Rıza, Adana’da doğdu. Adana’yı çok seviyordu. 2-3 sene sonra buraya taşınıp, yaşamayı düşünüyorduk lakin artık Adana’da toprak olacak. O benim için bir baba, çocuk, kardeş, sevgili, eş, aile yani her şeydi. Ben her şeyimi kaybettim” tabirlerini kullandı.

Rıza Akın’ın cenazesi merasimin akabinde Yüreğir ilçesindeki asri mezarlığa götürülerek toprağa verildi.

“CAHİL BİLGİSİZ KONUŞMA DOKTOR, İNSANIN BABASI ÖLÜR MÜ?”

‘Kardeş Payı’ isimli dizide Ahmet Kural ve Murat Cemcir ile rol alan İstek Akın, ‘Tahsin’ karakterine hayat vermişti. Karakterin hayatını kaybetmesi üzerine Murat Cemcir’in, “Cahil bilgisiz konuşma doktor, insanın babası ölür mü?” biçimindeki repliği toplumsal medyada yine gündem oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir