Milan’da anlaşmazlık krizi… Ayrılık haberi geldi

Kırmızı-siyahlı kulüpten yapılan yazılı açıklamada, Paolo Maldini’nin kulüpteki vazifesinin 5 Haziran 2023’te sona erdiği belirtildi.

Açıklamada, Milan’ın UEFA Şampiyonlar Ligi’ne dönüşü ve bilhassa 2021-2022 döneminde Serie A şampiyonluğunu kazanmasına yaptığı katkılardan dolayı Maldini’ye teşekkür edildi.

Maldini’nin sorumluluklarının, A ekibi çalıştıran teknik yöneticiye yakın çalışacak bir gruba aktarılacağı tabir edildi.

İtalyan basını, bir müddettir Maldini ile kulübün sahibi Gerry Cardinale ile ortasında uyuşmazlık olduğunu belirtiyordu. Cardinale’nin kadronun bu sezonki performansından şad olmadığı aktarılırken, Maldini’nin ise gelecek dönem için takıma değerli destekler istediği hasebiyle da ayrılığın kaçınılmaz hale geldiği yazılıyordu.

Basın, Milan’ın son açıklamasını da “Boşanma resmiyet kazandı” başlığıyla duyurdu. Maldini ile birlikte sportif yönetici pozisyonundaki Ricky Massara’nın da ayrılığa yakın olduğu kaydedildi.

Milan’ın efsane kadro kaptanlarından olan ve aralıksız kırmızı siyahlı formayı giydiği 1984-2009 periyodunda 7 İtalya Serie A, 5 İtalya Üstün Kupası, 1 İtalya Kupası, 5 UEFA Şampiyonlar Ligi, 4 Avrupa Harika Kupası kazanan Paolo Maldini, etkin futbolculuk mesleğini sonlandırdıktan 9 yıl sonra 2018’de Milan’a idari yönetici olarak dönmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir