İstanbullular dikkat: Yeni uygulama 1 Ocak’ta başlıyor

İstanbulkart Ferdileştirme kampanyası kapsamında 1 Ocak 2023 prestijiyle aktarma, aralık bazlı fiyat iadesi ve resmî tatillerde fiyatsız ulaşım üzere haklar yalnızca şahsileştirilmiş İstanbulkart kullanıcıları için geçerli olacak. 2023 yılının birinci resmi tatili olan 1 Ocak Pazar günü yalnızca şahsileştirilmiş İstanbulkart sahiplerine, entegrasyona dahil olan İETT, Metro, Füniküler, Tramvay, Kent Sınırları Vapurları’nda ve toplu taşımaya entegre özel deniz motorlarında ulaşım fiyatsız olacak. İstanbullulara özel olan bu haklardan faydalanmak isteyen kullanıcıların ise anonim İstanbulkartlarını kişiselleştirmesi gerekecek. Kişiselleştirilmemiş İstanbulkartlar ulaşım ve alışverişlerde kullanılmaya devam edecek lakin İstanbulkart’a özel kampanyalardan faydalanamayacak.

NASIL KİŞİSELEŞTİRİLECEK?

İstanbulkart’ı kişiselleştirebilmek için, www.kisisellestir.istanbul adresindeki form doldurulabilir. İstanbulkart Taşınabilir uygulamasının ana sayfasından ‘kart ekle’ alanındaki yönlendirmeler takip edilerek de ferdileştirme süreci yapılabilir. Bu adımların yanı sıra 153 ile irtibata geçilerek kartlarını kolaylıkla ferdileştirme süreci yapılabilir.

ÖZEL STATÜDEKİ KARTLAR HARİÇ

Kişiselleştirme süreci yalnızca kırmızı renkli anonim İstanbulkart’ta yapılabilecek. Özel statüdeki İstanbulkartlar (öğrenci, öğretmen, anne, 60 ve 65 yaş üstü) ise kampanyaların hepsinden faydalanmaya devam edecek. Kırmızı renkli anonim İstanbulkartlar, biletmatikler ve yetkili noktalar aracılığı ile isteyen herkes tarafından alınabilir ve anında kullanılabilir.  Şahsileştirme süreci yapmak istemeyen kullanıcılar ise anonim İstanbulkartları ile ulaşımdan faydalanmaya devam edebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir