1915 Çanakkale Köprüsü’ne ‘Yılın En Başarılı Projesi’ ödülü

1948 yılında kurulan ve milletlerarası otoyol dalının çatı örgütü olan ABD- Washington merkezli International Road Federation tarafından 31 Ekim- 3 Kasım’da başşehir Washington’da düzenlenen ‘Yarına Ulaşan Yollar Konferansı’ kapsamında, ‘IRF Global Yollar Muvaffakiyet Ödülleri’ de sahiplerini buldu. Türkiye’nin kıymetli projelerinden olan ve 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci yıl dönümünde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı merasimle hizmete açılan 1915 Çanakkale Köprüsü de mükafata layık görüldü.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün mükafatını dün ABD’de düzenlenen merasimde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Müşaviri Fethi Turgut, Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Sağlam, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) Kamu Özel Dal Paydaşlığı Bölge Müdürü Sezgin Küçükbekir ve yüklenici ortak teşebbüs ismine ÇOK A.Ş. İcra Kurulu Üyesi Reşit Yıldız birlikte aldı. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün 4 yıllık rekor tamamlanma müddetinde uygulanan yenilikçi sistemler ve mühendislik tahlillerinden ötürü üretim metodolojisi alanında ‘Yılın En Başarılı Projesi’ seçildiği belirtildi.

IRF, 2021 yılında da ‘1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu Projesi’ni varlıklı kaynak çeşitliliğine sahip çoklu finansman yapısı münasebetiyle ‘Yılın En Başarılı Finansman Projesi’ seçmişti. 1915 Çanakkale Köprüsü’ne şu ana kadar 12 finans, 1 etraf, 4 istihdam ve 2 de mühendislik mükafatı verildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir